Hoop na GPW jak na CETO


Interesujący był komentarz Pana Krzysztofa Budzińskiego Zarządzającego OFE Skarbiec (grupa BRE Banku) o godzinie 10.00 w dniu dzisiejszym (6.08.03) w TVN24 (otwarcie notowań ciągłych) w związku z debiutem spółki Hoop.

Z prowadzącym wywiad zarządzający OFE Skarbiec zastanawiali się co oddaje cena debiutu. Czy może prognozy, czy inwestycję w MEGAPAK...?

Przy takim akcjonariacie jaki prezentuje Hoop (według informacji PARKIETU akcje objęli również gwaranci, szkoda iż dotychczas nie wypowiedział się na ten temat emitent) cena na GPW oddaje wartość spółki podobnie jak wcześniejsze notowania Hoop na CETO. Warto przypomnieć, iż akcje Hoop były notowane już po ....100 zł. (pierwsze notowania na CETO).

Jeżeli inwestorzy i gwaranci, którzy objęli akcje po 21 i 20,5 zł. “uwierzą”, iż akcje są warte 30 zł to składając zlecenia wystarczy im najprawdopodobniej kilka procent (lub promili) wartości środków zaangażowanych w zakup akcji na rynku pierwotnym by uzyskać pomyślaną cenę. Dla każdej osoby zainteresowanej rynkiem kapitałowym (a wydaje się, iż taka powinna być grupa docelowa odbiorców programu Notowania) jest jasne, iż cena przy “jednorodnym” akcjonariacie nie oddaje wartości spółki. I nie trzeba daleko szukać....

Jarosław Supłacz