PolandSecurities.com

 

 
 

 

Idea Premium SFIO - jednodniowa strata: -3,05%

 Idea Obligacji - jednodniowa strata: -0,79%

10.08.2012 r.

 

Idea Premium SFIO

    źródło: analizy.pl

 

Idea Obligacji Subfundusz (Idea Parasol FIO)

    źródło: analizy.pl

 

Uczestnicy Idea Premium mogą się przyglądać...
zawieszenie odkupywania jednostek do 16 września 2012 r.

Karty Funduszy Idea TFI

Na stronach Idea TFI karty funduszy cały czas za miesiąc czerwiec (stan na 13 sierpnia 2012 r. godz. 12.00).

Link: http://www.ideatfi.pl/karty-funduszy.html

Aktualizacja, w godzinach wieczornych w dniu dzisiejszym (13 sierpnia 2012) są już karty funduszy za miesiąc lipiec. W odróżnieniu od informacji za czerwiec nie ma karty zbiorczej wszystkich funduszy w postaci jednego pliku pdf, gdzie ponadto były dodatkowe informacje o Idea TFI.

Aktualizacja 2, w godzinach rannych (14 sierpnia 2012) jest także pakiet wszystkich funduszy w jednym pliku pdf, a z nim powracają zdjęcia statuetek - nagród przyznanych funduszom Idea TFI oraz spółce Idea TFI SA  przez dziennik Parkiet.
 

Spadek wartości aktywów Idea Obligacji

źródło: analizy.pl


Spadek wartości aktywów Idea Premium SFIO

źródło: analizy.pl

W przypadku Idea Premium SFIO 16 lipca 2012 r. zostało wstrzymane odkupywanie jednostek, stąd zmiana wartości aktywów dotyczy głównie okresu pierwszej połowy lipca, później miały miejsce zmiany wynikające tylko z notowań jednostek funduszu.

 

PS.
Co napisze giełdowa prasa o kolejnej przecenie jednostek Idea Premium? Dzisiaj zauważyliśmy kolejną ogromną przecenę jednostek funduszu i nie wiemy kiedy informacja o stracie z 10 sierpnia 2012 została upubliczniona przez Idea TFI, w związku z czym kiedy informacja powinna być w prasie, ale najpóźniej powinna być jutro, tj. 14 sierpnia 2012. Zobaczymy co znajdziemy w giełdowej prasie. Zapowiadamy z tego powodu aktualizację wpisu.

Aktualizacja 3, dość dokładne obejrzenie wszystkich wydań dziennika Parkiet od soboty (11.08.2012 r.) do wtorku (14.08.2012 r.) nie prowadzi do znalezienia informacji o ponad 3 proc. jednodniowej stracie funduszu Idea Premium SFIO w dniu 10 sierpnia 2012 r. Z pewnością nie ma Idea TFI w "Indeksie firm". Jeśli ktokolwiek spostrzegł w Parkiecie informacje o przecenie funduszu Idea Premium SFIO z 10.08.2012 r. prosimy o przesłanie informacji na email. Jeśli takiej informacji nie ma w dzienniku giełdowym, który nagradzał spółkę Idea TFI SA to zaczyna się robić zabawna sytuacja. Czy redakcja przeoczyła informację płynącą z nagrodzonego przez siebie funduszu - Idea Premium SFIO otrzymał złotą statuetkę dziennika Parkiet, czy mamy do czynienia ze świadomą decyzją o niepublikowaniu informacji o ponad 3 proc. jednodniowej przecenie funduszu charakteryzującego się niskim poziomem ryzyka inwestycyjnego?

Nowy właściciel dzienników Parkiet i Rzeczpospolita powinien zastanowić się najlepiej w miarę szybko nad zaistniałą sytuacją.

 

--- powrót do strony głównej ---

   

PolandSecurities.com

 

 
   

 ,