PolandSecurities

Silver Short Setup Challenge

Ponad 120% zysku od 1 czerwca do 9 sierpnia.

 

Wykres SGD/Silver za cały okres.


Powiększenie

 

Cały Challenge jest przedstawiony w aktualizacjach.

To nie jest challenge post-factum, poniżej linki do forum na fb gdzie zapowiadałem shortowanie na srebrze.

Challenge był aktualizowany najpierw co kilka dni, później raz na tydzień.

 

Challenge na srebrze zamykam, ponieważ w tej chwili – jak dla mnie – prawdopodobieństwo ruchu spada do 60-70%. To za mało na zajmowanie pozycji.

Przewidywalne są za to ruchy indeksów amerykańskich i tam aktualnie zajmuję pozycje, podawałem zajęcie krótkiej pozycji na Russell 2000 (jest w aktualizacjach) 24 czerwca. Pole position na samej górze, ale najważniejsze, że indeksy S&P500, Nasdaq 100, Nasdaq od tego czasu pięły się do góry, a Russell2000 pięknie spadał.

Większość osób na forach nie pochwalała krótkiej na srebrze :) A jednak. Dla mnie był to bardzo pewny ruch do przewidzenia, stąd pomysł na challenge.

Zamknięcie nastąpiło na poziomach wcześniej założonych z automatu.

 

 

Najświeższe AKTUALIZACJE na dole strony!

Srebro grane na dwóch parach:

- Silver/SGD

- Silver/NZD

Jak na razie zysk na spadku srebra 70% w 3 tygodnie (stan na 22.06.2021 godz. 12:00) i najważniejsze Challenge trwa dalej…

To nie jest deal post-factum. Dałem post o shortowaniu srebra 1 czerwca:

https://www.facebook.com/groups/tradingjam/permalink/2976169686002411

Kolejne info z 7 czerwca o shortowaniu srebra w komentarzu pod moim postem dotyczącym PKO:

https://www.facebook.com/groups/tradingjam/permalink/2980987512187295/

* Linki do grupy prywatnej na TJS (ale powszechnej 51 tys. członków)

Teraz trzecie info o kontynuowaniu pozycji.

Mindset jest taki, że w trakcie shorta są dodatkowe trade-y. Dlaczego tak robię? Żeby mieć większą pewność co do tego gdzie jest rynek. Jeśli w trakcie korekt byłaby seria błędów to znaczy, że nie rozumiemy się z rynkiem i trzeba zwijać pozycje.

Obecnie (22.06.2021 godz. 12:00) założenie jest takie, że możliwe jest wybicie srebra i wtedy dodam kilka pozycji. Jednak aktualnie mam w shortach tyle samo co na początku Challenge-a (czyli w tej chwili dużo mniej w stosunku do kapitału bo doszło 70%).

Na wykresie każda strzałka oznacza taką samą porcję kapitału. Jedna strzałka na otwarciu to ok. 15% kapitału. Teraz jedna strzałka to jest ok. 9% kapitału (wynik wzrostu kapitału, kwota trade-u ta sama).

Pełne zaangażowanie to było 7 pozycji spadkowych na srebro.
Obecnie też jest 7.

Leverage 1:10, wynik 70% jest zrobiony na spadku srebra mniejszym niż 7%, co znaczy, że z rynku zostało już coś wyjęte ekstra poza główną pozycją.

Gwoli ścisłości do trade-u dodałem Copper, ale w śladowej ilości – połowa jednego trade-u na srebro czyli to było gdzieś 7% kapitału, że część zamknąłem i kapitał wzrósł to teraz jest ok. 2%. Copper otwarty bo może będzie to kolejny setup, a jest skojarzony ze srebrem to warto się przyglądać.

Moje oczekiwania co do srebra jest takie, że jeszcze spadnie z podobnym zasięgiem (wcześniej możliwe korekcyjne wybicie). Przy końcówce setup-u pozycje będą minimalizowane.

To jest Challenge, nie kopiować, samodzielnie inwestować :)

 

Silver/SGD

4h


Powiększenie

1h


Powiększenie

 

Silver/NZD

4h


Powiększenie

1h


Powiększenie

 

AKTUALIZACJA 23.06.2021 godz. 5:30

Zdjęcie dwóch pozycji na spadek. Aktualny stan 5 shortów. Oczekiwanie na wybicie korekcyjne do zwiększenie shortowania.

Silver/NZD

1h


Powiększenie

 

AKTUALIZACJA 24.06.2021 godz. 9:30

Od poprzedniej aktualizacji 3 transakcje.
2 transakcje na Silver/SGD, sprzedaż wyżej i kupno niżej.
Na Silver/NZD jedno kupno dzisiaj rano.
Aktualny stan 4 shorty: 3 na Silver/SGD, jeden na Silver/NZD.

Legenda do wykresu:
Trójkaty jaśniejsze to pozycje aktywowane z poziomu, trójkaty nieco ciemniejsze transakcje z ręki.
Kwadraciki to pozostałości po zleceniach, zrealizowanych i niezrealizowanych.

Silver/SGD

1h


Powiększenie

 

Silver/NZD

1h


Powiększenie

 

AKTUALIZACJA 26.06.2021 godz. 18:30

Aktualizacja z piątku dodana w sobotę. Story jest takie, że gra była pod oczekiwane większe wybicie. Jednak wybicie było raczej średnie, poza tym nie było pewne czy w ogóle nastąpi i nie jest pewne czy jeszcze będzie. Dlatego stan jest taki, że ostatecznie na niewielkich wzrostach zostały zajęte pozycje na spadek.
Wygląda całkiem dobrze bo kupno – sprzedaż w korekcie z zyskiem ale niewielkie przełożenie poziomu wyżej odnawianych shortów, a ryzyko rośnie.

Łącznie jest 7 shortów na srebro. Ponieważ nie było wybicia to shortów więcej nie dodam, ryzyko wybicia cały czas pozostaje. Sytuacja nie jest tak pewna na srebrze jak było wcześniej. Niemniej na tyle pewna żeby mieć takie pozycje.

Ponieważ challenge ma oddawać normalną grę to dodam, że zająłem w piątek pozycję o zbliżonym depo jak wszystkie środki na srebrze ale na zupełnie inny instrument, który jest aktualnie dużo bardziej przejrzysty. Ale na razie zostawiam dla siebie info na ten temat, bo to nie jest lista protipów tylko challenge na srebrze jak w tytule :)

Kursor linia pionowa oddziela to co już było wyżej od nowych pozycji

 

Silver/SGD

30min

Pierwsze 6 transakcji (zagęszczenie na wykresie) to 3 pary Open-Close. Dwie z minimalnym zyskiem, jedna z minimalną stratą, czyli bezwynikowe. Ostatnia transakcja to dodanie pozycji short (dokładnie to odnowienie wcześniej zamkniętego niżej shorta).
 


Powiększenie

 

Silver/NZD

30 min

Pierwsze 4 transakcje to 2 pary Open-Close z minimalnym zyskiem. 2 kolejne transakcje to dodanie pozycji short (jak w Silver/SGD odnowienie wcześniej zamkniętych shortów).
 


Powiększenie

 

AKTUALIZACJA 29.06.2021 godz. 12:15

Zmniejszone zaangażowanie w shorty do 4. Jeśli będzie większe wybicie dojdą shorty. Jeśli nie będzie wybicia, a sytuacja się wyklaruje może dodam shorty, ewentualnie zostanie tak jak jest.

Na Silver/NDZ był błąd w zleceniu (pierwsze na wykresie po kursorze). Najpierw było Buy na Silver/SGD z ręki i przeszedłem do Silver/NZD złożyć podobne. Ale zamiast z ręki miało być Entry Buy z poziomu nieco niższego. Po chwili sprawdzam, zlecenie weszło ale było na Entry Sell. Te zlecenia są bardzo blisko siebie na wykresie, nie poczekałem aż się pojawi na wykresie z kolorem. Gdy zauważyłem dałem 2 x Buy, czyli skasowanie błędu plus zajęcie pozycji taka jaka miała być. Później ta strata z błędu została odrobiona na parch Open - Close.

Kursor linia pionowa oddziela to co już było od nowych pozycji

 

Silver/SGD

15 min


Powiększenie

 

Silver/NZD

15 min


Powiększenie

AKTUALIZACJA 2.07.2021 godz. 24:00

Komentarz jest taki, że przez zbyt małą pozycję (tylko 2 shorty) w chwili spadku było gonienie rynku, który jednak dokonał w końcu wybicia (po spadku). W dalszej części udało się w dużym stopniu odrobić straty z otwarych wcześniej na spadku pozycji. Co jednak wymagało stałego monitorowania rynku. Aktualnie na obu parach jest otwartych 5 shortów. Raczej nie bedzie zmian pozycji w najbliższym czasie ale to zawsze niewiadoma. Oczekiwany spadek i najpewniej na 5 shortach.

Kursor linia pionowa oddziela to co już było od nowych pozycji

 

Silver/SGD

30 min


Powiększenie

 

Silver/NZD

30 min


Powiększenie

 

AKTUALIZACJA 12.07.2021 godz. 14:00

Na wykresach Silver/NZD i Silver/SGD całe strony obejmują aktualizację (wskaźnik pokazujący ostatnią aktualizację jest przy lewej krawędzi wykresu).

Na Silver/NZD pozycje zostały zamknięte. Tak by wszystkie pozycje na srebrze były na jednym wykresie Silver/SGD. Aktualny stan to 2 shorty na Silver/SGD. Strategia bez zmian. Większe wybicie oznacza dobranie shortów, jeśli spadek to na aktualnym stanie.

Challenege jest na srebrze, jednak moja główna pozycja to short na Russell 2000, która jest dwukrotnie większa niż największe zaangażowanie jakie było na tym Challenge-u na srebrze na 10 pozycji. Czyli na Russel 2000 mam równowartość zaangażowania jak na 20 pozycjach na srebrze, a na srebrze w tej chwili 2 shorty.

Pozycja na Russell 2000 została zajęta 24 czerwca ok. godz. 21.00. Od tego czasu inne indeksy amerykańskie mocno poszły do góry i ustanowiły ATH, jak SP500 czy NASDAQ100. A Russell 2000 zachował się poprawnie :)

 

Silver/SGD

30 min


Powiększenie

 

Silver/NZD

30 min


Powiększenie

 

Russell 2000

4 h


Powiększenie

 

 

 

AKTUALIZACJA 19.07.2021 godz. 8:20

Poprzednia aktualizacja na wykresie zaznaczona jest wskaźnikiem (12 lipca godz. 14:00). Zostały zajęte wyżej dodatkowe 3 shorty. Główny spadek zrobiony na 5 shortach. Aktualnie 4 shorty na srebrze.

 

Silver/SGD

1 h


Powiększenie

 

AKTUALIZACJA 26.07.2021 godz. 16:30

Aktualny stan 2 shorty na srebrze. Tu sie nic specjalnego nie dzieje :)

 

Silver/SGD

1 h


Powiększenie